Президент Білорусі Олександр Лукашенко запевнив, що не підпише інтеграційні документи з Москвою, якщо це загрожуватиме суверенітету Білорусі.

Про це повідомляє БелТА 17 листопада.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Росія, Белорусь, інтерація, суверенітет, Лукашенко

Читайте також: Лукашенко піде в президенти ще раз: «Посинілими пальцями за крісло триматися не буду»

З такою заявою Лукашенко виступив у неділю, 17 листопада 2019 року, після голосування на так званих виборах до нижнього палати білоруського парламенту — Палати представників Національних зборів.

«Жоден документ не буде мною підписаний, якщо він суперечитиме Конституції і фундаментальним принципам життя нашого суспільства. А найголовніший принцип — суверенітет і незалежність», — зазначив він.

За словами Лукашенка, щороку Москва «підсовує» Мінську нові умови, які боляче б’ють по білоруській економіці.

«Коли ти вступаєш в якесь об’єднання, то ти розраховуєш що з кожним місяцем, роком не буде гірше, ніж до цього. Що відбувається у нас (з Росією, — ред)? Нам кожен рік підсовують нові умови, і ми постійно в економіці щось втрачаємо, втрачаємо і втрачаємо. На хр*на потрібний кому такий союз? Я вже вам по-простому, по-селянськи кажу!», — обурився президент Білорусі.

Фразу «по-селянськи» тут же процитували незалежні видання, але державні без цитати переказали позицію білоруського президента про те, що Білорусі не потрібен збитковий союз.

Лукашенко підкреслив, що Білорусь нічого не просить у Росії, але вимагає рівних умов для суб’єктів господарювання.

Читайте такожРазумков назвав терміни ухвалення закону про особливий статус Донбасу

Мінськ неодноразово нагадував, що саме рівність в доступу на ринки, торгівля без вилучень і обмежень були закладені в союзний договір 1999 року, буквального виконання якого зараз наполегливо вимагає Москва.

У Білорусі та Росії створені робочі групи і готуються дорожні карти щодо поглиблення інтеграції. Інтеграційні документи, як повідомлялося раніше, президенти Білорусі і Росії мають намір підписати 8 грудня, у день 20-річчя утворення союзної держави.

«Жоден документ мною не буде підписаний, якщо він буде суперечити Конституції (Білорусі. — Ред.) І фундаментальним принципам нашого суспільства», — заявив Лукашенко.

Він додав: «Не партеся в цьому напрямку, я не менший патріот, ніж ви».

  • Нагадаємо, 15 червня 2019 року міністр економічного розвитку РФ Максим Орєшкін за підсумками зустрічі з міністром економіки Білорусі Дмитром Крутим у Москві, повідомив, що  Росія і Білорусь погодили близько 90% програми з поглибленої інтеграції двох країн.