У нинішньому році в Білорусі відбудуться вибори до Палати представників і Ради Республіки. Про це президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив у посланні до білоруського народу й Національних зборів, передає БЕЛТА.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Лукашенко, Білорусі відбудуться вибори

Агентство пояснює, що термін нинішніх повноважень у білоруських парламенту і президента спливає у 2020 році. Закон не забороняє проводити виборчі кампанії одночасно, але в Білорусі закріпилася практика, що вибори голови держави не поєднуються з іншими.

«Президентські вибори пройдуть у суворій відповідності з законом у встановлені Конституцією терміни. Виборча кампанія повинна, як і завжди, пройти спокійно й організовано», – зазначив Лукашенко.

«Цього року відбудуться вибори до Палати представників і Рада Республіки. Вони стануть іспитом не лише для кандидатів у депутати й усієї вертикалі влади, а й для кожного виборця», – заявив лідер білорусів.

Лукашенко зазначив, що поки не визначався з датою, але якщо це прийнятно за законом, то вибори можна було б приурочити до Дня Жовтневої революції.

«Є хороше свято. 7 листопада – вихідний день. По-моєму, прийнятно. Давайте будемо до цієї дати близько орієнтуватися без усяких ідеологічних посилів», – сказав він.

Президент Білорусі зазначив, що у різних людей можуть бути різні погляди на події Жовтневої революції, але це було в історії – і відмовлятися від цього не можна.

За його словами, «народ перевернув» країну, бо не хотів жити в тій системі: «Це для нас урок».

«І ще багато людей, які відзначають це свято, живуть ним. Ну і Господь із ними, чого ми маємо бути проти цього. Тому якщо це прийнятно, давайте орієнтуватися на цю дату. Я обіцяю вам, що найближчим часом за законом буде прийнято відповідне рішення», – заявив Лукашенко.

Білоруський лідер закликав: «Жодних ігор, іще раз наголошую. Виходьте і боріться. Країні потрібен дієвий, активний, потужний парламент, у якому має бути представлена ​​молодь, ветеранам має бути надана можливість поборотися, а органи влади я попрошу підтримати їх. Їм треба допомагати».

«І не треба боятися висувати свої кандидатури, боротися – від партій, організацій. Це і є передвиборча кампанія, це і є вибори», – зазначив він.

«Але тільки без дурі. Без забору крові, без дебатів на стадіонах та іншого (як в Україні – ред.). Ідіть до людей. Там основний фронт політичної боротьби», – заявив Лукашенко.

За його словами, Білорусі потрібен «дуже талановитий парламент» – і він повинен буде поставити крапку в оновленні Конституції.

За його словами, «в Білорусі – народна влада, вона живе реальними турботами людей, а не особистими економічними інтересами й амбіціями політиків».

«В Овальній залі має вестися конструктивний діалог із тими, хто незалежно від політичних поглядів, думок або позицій стоїть на сторожі інтересів народу і бачить нашу країну вільною, миролюбною, мирною та сильною», – сказав Лукашенко.

Олександр Лукашенко під час щорічного звернення до народу сказав, що його країну неможливо зруйнувати, але якщо хтось насмілиться це зробити, буде проклятий.

За його словами, зараз багато «балаканини» про те, що Білорусь «кудись включать чи поділять», але це неможливо.

«Ті, хто сьогодні наважиться знищити країну, будуть прокляті нашим народом. А хто посміє зробити це силою, отримає потужну відповідь, перш за все, від тих, хто народився у суверенній і незалежній Білорусі», — сказав Лукашенко.