Лідери Великої сімки, які зустрічаються на саміті в Біарриці, обговорили питання повернення до формату G8 — при залученості Росії.

Про це в неділю, 25 серпня, повідомило японське агентство Kyodo.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media. повернення Росії, Великої сімки

«Путін щось задумав»: експерти — про можливий обмін полоненими і навіщо він Кремлю

Як розповів агентству представник японського уряду, лідери G7 обговорили таке питання, однак зміст цієї дискусії «не розголошуватиметься».

Лідери країн Великої сімки вважають, що наразі «дуже рано» реінтегрувати Росію в G8. Про це повідомляє французьке агентство AFP з посиланням на дипломатичні джерела 25 серпня.

При цьому вони погодилися посилити координацію з Москвою. Цього висновку дійшли всі сім глав держав і урядів.

Раніше стало відомо, що президент США Дональд Трамп і лідер Франції Еммануель Макрон підтримали необхідність запросити Росію на саміт G7 в 2020 році в США. Але інші члени групи виступили проти. Повернення Росії пов’язують з ситуацією в Україні.

Пізніше Трамп повідомив, що російський лідер Володимир Путін буде запрошений на наступний саміт Великої сімки, який відбудеться в 2020 році в Америці, але тільки як гість. У Кремлі сказали, що розглянуть це запрошення, якщо воно надійде.

Поліція затримала майже 70 противників саміту G7.

Поліція застосувала сльозогінний раз і водомети до учасників мітингу, що висловлювали протест проти саміту країн Великої сімки та затримала 68 осіб, 38 з них взято під варту.

Учасники акції протесту почали кидати каміння у силовиків, які заблокували їм прохід до мосту у м.Байонна неподалік Біаріцца, де відбудеться саміт.

У відповідь поліцейські застосували сльозогінний газ та водомети, про постраждалих внаслідок сутичок не повідомляється.

Масові акції протесту відбулися і в інших містах та пройшли спокійно. Участь у мітингах брали антиглобалісти, екоактивісти та представники «жовтих жилетів».

Влада обмежила доступ до Біарріца — на час проведення саміту до міста можуть потрапити лише місцеві мешканці та робітники, які там працюють. Для охорони правопорядку до міста відправили понад 13 тис. поліцейських і жандармів.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп і лідер Франції Емманюель Макрон під час телефонної бесіди 20 серпня погодились із необхідністю запросити Росію на саміт G7 у 2020 році.

У Кремлі на це заявили, що Москва не має на меті повернутися до складу Великої вісімки, оскільки багато які питання ефективніше вирішувати у форматі G20.