Соцопитування КМІС, Центру Разумкова та Соціологічної групи Рейтинг назвало лідерами президентського рейтингу Юлію Тимошенко, Володимира Зеленського та Петра Порошенка.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, вибори, Соцопитування, рейтингЗгідно з даними опитування, за лідера Батьківщини Тимошенко готові проголосувати на президентських виборах 21% респондентів.

Серед лідерів симпатій шоумен Володимир Зеленський — 11%, чинний президент України Петро Порошенко — 10%, і глава партії Громадянська позиція Анатолій Гриценко — 10%.

Лідер партії Опозиційна платформа — За життя Юрій Бойко має 9%, лідер Радикальної партії Олег Ляшко — 8%, рок-музикант, співак Святослав Вакарчук — 6%, народний депутат Євген Мураєв — 5%. Рейтинг остальных кандидатов — менее 5%.

Антирейтинг очолює президент Порошенко — більше половини українців не проголосують за нього за жодних обставин. Тимошенко в лідерах електоральних симпатій в усіх макрорегіонах країни, за винятком Донбасу, де вона поступається Бойку.

Згідно з опитуванням, проведеним Центром Разумкова, КМІС і Соціологічною групою Рейтинг, на виборах до Верховної Ради проходять сім політичних партій.

Лідером рейтингу залишається партія Батьківщина, її готові підтримати 22% опитаних.

11% респондентів голосуватимуть за партію Слуга народу, ще 10% — за Громадянську позицію.

9% українців готові підтримати Опозиційний блок, 8% — БПП Солідарність, 7% — Радикальну партію Олега Ляшка, 5% — партія Наші.

У піврічній динаміці помітне зростання популярності партій Батьківщина, Слуга народу і УКРОП. З появою політичного проекту Євгена Мураєва Наші значно знизився рейтинг партії За життя.

Для 48% опитаних головним мотивом при виборі партії є підтримка соціально-економічних ініціатив цією політичною силою. 18% голосують виходячи з симпатій до її лідера, 12% — через ідеологічні засади. Голосування за соціально-економічні ініціативи домінує серед виборців практично всіх рейтингових політичних сил.

Опитування було проведено з 19 жовтня по 2 листопада 2018 року, було опитано 10 тис. респондентів у віці від 18 років у всіх областях України, крім населення АР Крим і окупованих територій Донецької та Луганської обл. Статистична похибка склала не більше 1%.

Петро Порошенко був обраний главою держави на позачергових президентських виборах 25 травня 2014 року. Згідно з Конституцією, чергові вибори президента України мають відбутися останньої неділі березня 2019 року.