Росія не має такої поведінки, яку виказує США, і не порушує міжнародне право. Про це сказав глава МЗС РФ Сергій Лавров, коментуючи пораду глави Пентагону Марка Еспера Росії позиціонувати себе як нормальна країна, повідомляє РІА Новости в понеділок, 9 вересня.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Росія, США, міжнародне право

Читайте також: Путінський патріотизм – це коли тебе б’є російська поліція, а боятися треба НАТО

Якщо дотримуватися побажань з Вашингтона, то Москві довелося б виділити «мільйони на втручання в справи інших країн», відзначив Сергій Лавров.

«Він закликав нас діяти, як нормальна країна, а не як Сполучені Штати. Оскільки натомість ми мусили б діяти, як Сполучені Штати: бомбити той-таки Ірак, ту ж таки Лівію — грубе порушення міжнародного права», — заявив Лавров на пресконференції за підсумками переговорів глав МЗС і Міноборони Росії і Франції у форматі «2+2».

Лавров додав, що — якщо слідувати побажанням з Вашингтона — Москві довелося б виділити «мільйони на втручання в справи інших країн, як це зробив конгрес, доручивши Держдепартаменту витрачати 20 млн доларів на рік, щоб просувати демократію в Росії».

Згадав Лавров й про події в Україні у 2014 році, назвавши їх «антиконституційним держпереворотом», який підтримали США і їхні союзники.

Думку про те, що Москва і Вашингтон по-різному розцінюють поняття «нормальність», висловив й міністр оборони Росії Сергій Шойгу. «Ми, мабуть, усе-таки побудемо поки ненормальними», — сказав він.

Раніше глава Пентагону Марк Еспер на пресконференції в Парижі порадив Росії поводитись, як «нормальна країна». Він заявив про «згубний вплив» РФ у Європі та її «прагнення ослабити НАТО».

Завойоване нами рішення морського трибуналу приперло Путіна до стіни, — Порошенко привітав звільнення українців