Представник України в Тристоронньої контактній групі Леонід Кучма висловив стурбованість тим, що лідери Франції та Німеччини будуть підштовхувати Україну до неприйнятних поступок Росії.

Джерело: інтерв’ю Кучми Asociated Press.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, поступки Росії, лідери Франції та Німеччини, Кучма

Пристайко: «Хочемо провести місцеві вибори по всій Україні — включно з Донбасом»

Пряма мова Кучми: «У мене немає великої надії. Зеленському буде дуже важко — він буде один проти трьох осіб».

Деталі: Кучма заявив агентству Associated Press, що він стурбований тим, що Франція і Німеччина, які виступають посередниками в переговорах, будуть підштовхувати президента України Володимира Зеленського до компромісів, таких як затвердження плану з проведення місцевих виборів в районах, які контролюють російські збройні формування, без будь-якого нагляду з боку українського уряду.

Він пояснив, що Україна прихильна до мирних угод, які вона підписала в Мінську в 2015 році, але наполягає на тому, щоб Росія відкликала бойовиків і повернула українським військам контроль над кордоном, перш ніж проводити там вибори.

«Давайте дотримуватися Мінських домовленостей», — сказав Кучма.

«Безпека на першому місці. Вам потрібно вивести війська, вивести важке озброєння, повернути нам кордон, і тоді ми проведемо вільні вибори», — підкреслив він.

Росія вимагає письмово зафіксувати “формулу Штайнмайера”

Передісторія:

  • Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров раніше назвав умовою для проведення саміту лідерів «нормандського формату» необхідність «зафіксувати на папері формулу» нинішнього президента ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра щодо «особливого статусу» Донбасу. У Кремлі називають це «домашньою роботою» Києва.
  • 12 вересня Зеленський анонсував обговорення «формули Штайнмаєра» на зустрічі лідерів держав «нормандської четвірки».
  • Формула передбачає одночасне ухвалення Верховною Радою поправок до Конституції, за якими Донбас отримає особливий статус, і проведення там вільних виборів, після чого Росія виведе свої війська й техніку з території ОРДЛО.
  • Міністр закордонних справ Вадим Пристайко пояснив, що в так званій «формулі Штайнмайєра» немає пункту про виведення військ.