В образі шоумена Володимира Зеленського виборці добудовували те, що хотіли бачити. Тому він викликав таку симпатію. Про це розказав політолог Валентин Бушанський.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, вибори, симпатії, Володимира Зеленського

«В образі Зеленського великий вплив має невизначеність — ми добудовуємо те, що хочемо. У Зеленському кожен бачить своє. Він схожий на тест Роршоха — люди дивляться на плями і бачать щось різне. Тому Зеленський викликає симпатію.

З іншого боку, він уособлення демократичних традицій США. Там великі політики часто представляють типового американця. Теж саме і з Зеленським. Це середньостатистичний українець — він любить країну, але ставиться до всього іронічно. У нього немає пріоритетів — сьогодні він голосує за Януковича , а за завтра прийде на Майдан вимагати його відставки. Це уособлення надії на зміни. Суспільство відмовляється від затертих політиків, надіється. Таких 30%, для них надія домінантна.

Порошенко мав відповісти на всі питання Майдану, але не зробив цього, каже Бушанський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Київраді помітили депутатів від Тимошенко з символікою в підтримку Зеленського

«Порошенеко побудував свою компанію на страху. Говорив, якщо не я, то Путін, якщо не я, то війна. «Голосуйте за мене, бо буде ще гірше». Його виборці опинились у страху. Це два почуття, які панують в українцях. Ми боїмося, що війна перейти в активну фазу. Це викликає страх.

Найважливіше проблема, яку він не зміг вирішити, це корупція. Він очолив її. Навіть Мінські домовленості , які підписав Петро Олексійович, не справили радикального впливу на рейтинг Порошенка. У фокусі суспільства питання корупції залишалось. Порошенко робив те, що намагався зробити через свого сина екс-президент Віктор Янукович. Намагався стати найбільшим олігархом в країні, бо там думав забезпечити собі вічне місце у політиці. Але Віктор Янукович протиставив себе кожному українцю цим. Петро Олексійович зробив теж саме.

Бездіяльними стали антикорупційні органи — НАЗК і НАБУ. Призначенням свого генерального прокурора заблокував боротьбу з корупцією. Через зв’язки з Гладковськими корупцію очолив. Петро Порошенко збагатився, а солдати помирають на фронті, люди біднішають. Він робив це п’ять років і не знає, що може бути по-іншому. Часу і шансів виправити помилки у нього не має».

За Тимошенко і Бойка голосували ті, хто хоче повернути минуле, вважає політолог.

«За Тимошенка і Бойка голосували люди з минулого. Це психологічний рецидив, він деструктивний. За Гриценка голосували ті, хто хоче бачити на чолі держави професійного політика з репутацією. Бо коли ми йдемо до лікаря, то хоче там бачити професіонала. Так і з виборами.

Надія, страх, психологічна деструкція і політична зрілість – отакий бачимо розклад за результатами першого туру».

Володимир Зеленський погодився прийти на дебати з Петром Порошенком, але поставив свої умови — вони мають пройти на стадіоні «Олімпійський», перед народом України, і щоб усі канали мали право транслювати дебати наживо.

Порошенко погодився зустрітися на НСК «Олімпійський». При цьому порадив опоненту почитати правила, які передбачають проведення дебатів на базі Суспільного телебачення з трансляцією по всіх телеканалах. У ЦВК вважають, що дебати на стадіоні – це агітація.

Стаття закону про вибори президента визначає процедуру і строки проведення теледебатів, які проводяться на Суспільному телеканалі й оплачуються з державного бюджету.