Запущений напередодні космічний корабель Crew Dragon американської приватної аерокосмічної компанії SpaceX мільярдера Ілона Маска успішно пристикувався з Міжнародною космічною станцією.

Про успішне стикування корабля з МКС повідомили в неділю, 3 березня, у НАСА та в прес-службі SpaceX.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, НАСА, Ілон Маск, стиковка, Crew DragonКосмічний корабель Crew Dragon під час стикування з МКС

НАСА та компанія SpaceX підтвердили успішне стикування космічного корабля Crew Dragon з Міжнародною космічною станцією.

Стикування відбулося на висоті близько 400 кілометрів — звичній для МКС орбіті, саме тоді, коли станція пролітала над Північною Зеландією, повідомляє агенція новин AFP. З моменту пуску ракети Falcon 9 з кораблем Crew Dragon на борту до його стикування з МКС пройшло 27 годин.

Нагадаємо, 2 березня з космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида стартувала ракета Falcon 9 компанії SpaceX. За 11 хвилин польоту ракетоносій вивів на низьку навколоземну орбіту космічний корабель для доставки екіпажу МКС, на борту якого перебував манекен.

 

Crew Dragon проведе на орбіті менше тижня. Повернення на Землю заплановано вже 8 березня. Корабель має приводнитися в Атлантичному океані.

Що цікаво, на борту Crew Dragon в капсулі для астронавтів перебував спеціально поміщений і одягнений в скафандр манекен. Засновник SpaceX Ілон Маск назвав його на честь Ріплі, головного персонажу у культовому фантастичному фільмі “Чужий”. Спеціально встановлені на Ріплі датчики дозволять вченим виміряти навантаження, які чекають майбутніх астронавтів.

Кінець залежності від РФ

НАСА назвали успішний запуск корабля Crew Dragon ключовим кроком до відновлення пілотованих космічних польотів з американської території після багаторічної перерви внаслідок закриття програми «Спейс шаттл» в 2011 році. «Це вкрай важлива подія в американській історії», — заявив 2 березня голова НАСА Джим Брідженстін.

З 2011 року НАСА платить Росії за транспортування американських астронавтів до МКС. Плата за «космічне таксі» — 82 мільйони доларів США на одну особу, зазначає AFP.

Як повідомлялося, у квітні 2014 року в розпал хвилі критики з боку США та країн Заходу щодо неприпустимості анексії Росією Криму, тодішній віце-прем’єр Росії, а нинішній керівник «Роскосмосу» Дмитро Рогозін рекомендував Заходу «батутом» доставляти астронавтів на МКС, якщо вони не будуть співпрацювати з РФ у цій сфері. Щоб уникнути залежності від Росії, ще 2014 року НАСА уклало контракти з компаніями SpaceX і Boeing, щоб ті розробили американські пілотовані космічні кораблі. Інженери Boeing розробляють пілотований космічний корабель Starliner. Його перші випробування теж очікуються цього року.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic