У четвер, 30 липня, NASA відправило до Марса космічний корабель з марсоходом Perseverance, проте в перші хвилини польоту виникли технічні проблеми.

Про це повідомили в Аерокосмічному управлінні США.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick policy, Марс, NASA

За інформацією інженерів, під час прольоту в тіні Землі апаратура з одного боку зонда охолола більше розрахункового показника, і система автоматично перейшла в “безпечний режим”. Це означає, що були вимкнені всі системи, крім найбільш необхідних. Після прольоту затіненої ділянки траєкторії зонд нагрівся і повернувся до номінальної конфігурації функціонування.

Крім цього, було відзначено, що наземні диспетчери отримали перший сигнал від апарату о 16:15 за Києвом, проте встановити нормально працюючий канал для телеметрії вдалося лише в 18:30.

30 липня в NASA повідомили, що марсохід приземлиться на Марсі 18 лютого наступного року. На створення апарату і його запуск витрачено 2,1-2,7 мільярда доларів.