Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроєкт про збільшення виплат при народженні дитини.

Про це у Facebook повідомила заступниця голови фракції «Слуга народу» у Верховній Раді, народний депутат Євгенія Кравчук. 

«З 5-ти альтернативних ініціатив ми з колегами обрали депутатський законопроєкт від фракції «Слуга народу» 5585-1 перший автор Данило Гетманцев, що передбачає суттєве збільшення допомоги при народженні дитини», — наголосила вона.

Кравчук зауважила, що комітет вніс уточнення, згідно з якими прогресивна шкала застосовуватиметься з 1 січня 2023 року: при народженні першої дитини родина отримає допомогу на загальну суму 50 тис. грн, другої — 100 тис. грн, третьої — 150 тис. грн.

Так з 1 січня 2022 року всі родини при народженні дитини отримуватимуть 50 тис. грн, а вже з 2023 року у збільшеному розмірі при народженні другої і третьої.

«Окрім того, зросте і розмір одноразової виплати при народженні дитини (кошти, які батьки отримають у перший платіж): на першу дитину — 15 тис. грн, на другу дитину — 30 тис. грн, на третю та кожну наступну дитину — 45 тис. грн», — зазначила вона.Решту суми родини отримуватимуть частками протягом 36 місяців.

Нардепка додала, що державі, зокрема Міністерству фінансів, знадобиться певний час на підготовку, адже у повному обсязі бюджету це коштуватиме 12,3 млрд грн.

«Проте треба розуміти, що родини потребують державної підтримки, а зростання виплат може стати дієвим інструментом для підвищення народжуваності. Далі справа за сесійною залою», — сказала вона.