Росія нині становить набагато більшу загрозу для національної безпеки Великої Британії, ніж угруповання «Ісламська держава» та «Аль-Каїда».

Про це заявив голова Генштабу британської армії генерал Марк Карлтон-Сміт в інтерв’ю Daily Telegraph.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Росія, загрозу, агресія

За його словами, Велика Британія «не може бути безтурботною щодо загрози, яку створює Росія».

«Росіяни прагнуть використовувати вразливість та слабкість там, де вони виявляють це», — сказав він.

Лондон звинувачує військову розвідку Росії у застосуванні хімічної зброї в Англії, кількох кібератаках, спрямованих на установи від спортивних антидопінгових органів до АЕС та лабораторій з дослідження хімічної зброї, а також у агресивній поведінці у Північному морі.

«Росія докладає систематичних зусиль у вивченні та експлуатації вразливих місць у Західній Європі, зокрема в деяких нетрадиційних сферах кібер, космічної, та підводної війни», — сказав він.

«Росія продемонструвала, що готова застосовувати військову силу для забезпечення безпеки і розширення своїх національних інтересів», — зазначає генерал.

Водночас загроза з боку ісламістів, на думку Сміта, значно менша після того, як “Ісламську державу” розгромили в Іраку та Сирії.

“Росія сьогодні, безперечно, представляє набагато більшу загрозу для нашої національної безпеки, ніж ісламські екстремісти, такі, як “Аль-Каїда” та “ІД”. Ми не можемо спокійно спостерігати за тією загрозою, яку представляє Росія, або залишати її без уваги”, — наголосив генерал.

Лавров прокоментував заяву командувача армії Британії про загрозу Росії.

Росія не може впливати на рішення уряду Великої Британії щодо призначень армійських керівників, а також на їхні заяви.

Про це 24 листопада заявив міністр закордонних справ Росії Сергєй Лавров на прес-конференції у Португалії.

Лаврова попросили прокоментувати заяву командувача армії Великої Британії Марка Карлтон-Сміта про те, що Росія нині становить набагато більшу загрозу для національної безпеки країни, ніж угруповання «Ісламська держава» та «Аль-Каїда».

Міністра запитали про те, чи є у Москви «червона лінія» щодо висловлювань британських чиновників, на що він відповів: «Ми не можемо нікому заборонити виявляти свої інтелектуальні і політичні здібності».

«Ми не можемо впливати на рішення уряду Великої Британії щодо того, кому вони довіряють керівництво армією. Надіюся, що такі рішення перевіряють на адекватність», —  додав Лавров.

Він додав, що ІДІЛ ще має осередки спротиву у Сирії, за якими нібито стоять США.

Як відомо, Україна і Велика Британія домовилися посилити співпрацю у сфері протидії розвідувально-підривній діяльності спецслужб Російської Федерації та кіберзагрозам.