Командир малого бронекатера ВМС України Бердянськ старший лейтенант Роман Мокряк відмовився відповідати на запитання спрацівників російської ФСБ і «зізнаватися» на відео в приписуваних йому злочинах, повідомляє Думська з посиланням на правозахисників, які займаються правовою підтримкою українських моряків в окупованому Криму.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, ФСБ РФ, Роман Мокряк , полонений

«Він чудовий офіцер і смілива людина. Послав чекістів за відомою адресою», — сказав співрозмовник видання.

Під час зіткнення біля півострова катер Мокряка був уражений росіянами. Снаряд пробив броню рубки, але не розірвався. Майже вся команда Бердянська зазнала поранень і МБАК не зміг чинити опір агресору. У цих умовах командир був змушений лягти в дрейф і здатися.

Роман Мокряк народився в Кіровоградській області в 1986 році. Починав службу в ВМСУ в Севастополі на підводному човні Запоріжжя. Після анексії Криму залишився вірним присязі та продовжив службу на ракетному катері Прилуки. У 2016 році прийняв під командування новітній тоді катер типу Гюрза бортовий U175, який згодом отримав ім’я Бердянськ.

27 листопада Роман Мокряк і ще 14 українських моряків були заарештовані до 25 січня 2019 року.

Заарештованим українським військовим морякам загрожує до шести років позбавлення волі за нібито «незаконний перетин кордону Росії групою осіб за попередньою змовою».

Нагадаємо, вранці 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили агресивні дії проти трьох кораблів ВМС ЗС України під час їх переходу з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. В результаті тарана прикордонного корабля РФ був пошкоджений буксир ВМС України.

У Федеральній службі безпеки РФ звинуватили українську сторону в «небезпечних маневрах»під час заходу в «закриту акваторію територіального моря РФ». Після інциденту російська влада в односторонньому порядку закрила Керченську протоку для проходу цивільних суден.

В цей же день українські кораблі були обстріляні і захоплені російським спецназом. В результаті зіткнення з прикордонними силами ФСБ РФ в Керченській протоці поранення отримали шість українських моряків.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану в областях, що межують з РФ, розташованих уздовж придністровської ділянки українсько-молдовського кордону, вздовж узбережжя Чорного і Азовського морів.

ФСБ оприлюднила оперативне відео «допитів» українських військовослужбовців. Командувач ВМС України Ігор Воронченко заявив про те, що українські моряки давали свої свідчення під тиском.