Переговори між Україною та Росією щодо нового контракту про транзит газу можуть відновитися лише після інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського та його розмови із президентом РФ Володимиром Путіним.

Про це заявив 16 травня під час Міжнародної інвестиційної конференції «Game of thrones: final season?» у Києві голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Зеленський, Путін, Коболев, Нафтогаз, транзит газуЧитайте також: Путин заявил, что пойдет до конца: против Украины готовят новый газовый удар

Російська сторона офіційно повідомила, що говоритиме лише після того, як новий президент вступить на посаду і відбудеться розмова між паном Зеленським та паном Путіним. Ми очікуємо цієї події. Думаю, можливо, ці переговори поновляться в червні», – заявив Коболєв.

За його словами, на результати переговорів передусім вплине Німеччина, яка безпосередньо впливає на запуск «Північного потоку – 2», дії США щодо санкцій проти Росії, а також здатність «Нафтогазу» продовжувати судовий позов проти «Газпрому» компенсації за $12 млрд у разі непідписання нового транзитного контракту.

21 січня 2019 року в Брюсселі тривали тристоронні переговори України, Росії та Європейської комісії щодо продовження транзиту російського газу через українську газотранспортну систему. На переговорах обговорювали перспективи транзиту російського газу у Європу через Україну після 2019 року, коли закінчується чинний транзитний контракт.

Читайте також: Північний потік-2 не вдасться зупинити — Меркель

За повідомленням української делегації, голова «Газпрому» Олексій Міллер висунув пропозицію щодо пролонгації договору про транзит газу 2009 року.

У березні умови для транзиту газу через Україну назвав глава уряду Росії Дмитро Медведєв. «Це врегулювання відносин між зацікавленими компаніями, вигідні економічні та комерційні параметри угоди, а також стабільна політична ситуація», – сказав він.

Новий раунд переговорів мав відбутися в травні. Українська сторона має намір запропонувати Росії транспортувати 60 млрд м³ газу щорічно протягом 10 років.