З російською мовою у нас немає жодних проблем. Проблеми з тими у Росії, хто не хоче бачити незалежної соборної України та української політичної нації.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Росія, закон про мову, Клімкін, Соборної України

Натомість в Україні нарешті спромоглися ухвалити закон про державну мову, як того вже давно вимагала наша ж Конституція, про це написав глава МЗС України Павло Клімкін на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: МЗС Угорщини сподівається, що Зеленський змінить закон про мову

Росія зробила запит на проведення засідання Ради безпеки ООН у зв’язку з прийняттям Верховною радою України закону про мову.

У відповідь на це Клімкін зазначив, що Кремль свідомо махлює з поняттями «етнічний росіянин» і «російськомовна людина», «ставлячи між ними знак рівності й присвоюючи собі право захищати їх навіть збройно».

Читайте також: Росія просить скликати засідання Ради безпеки ООН через український закон про мову – Ніколенко

Саме під гаслами «захисту російськомовних» Росія окупувала в 2014-му Крим та Донбас і намагалася створити на нашій землі свою фейкову «Новоросію,
– написав він.

Глава українського МЗС також зазначив, що «з російською у нас жодних проблем». Натомість проблеми є з тими представниками Росії, «хто не хоче бачити незалежної соборної України та української політичної нації». Клімкін пояснив, що українська мова не отримала жодних особливих прав і привілеїв, які б «могли викликати бодай найменші підозри щодо недемократичності чи шовінізму».

Читайте також: Читайте також: Никогда русский язык не станет государственным языком Израиля ради удобства миллионов. Хочешь жить в Израиле? Говори на его языке!

«Просто в Україні нарешті спромоглися ухвалити закон про державну мову, як того вже давно вимагала наша ж Конституція», – зазначив очільник МЗС.

Він додав, що «такі закони давно існують у багатьох демократичних державах і наш на їхньому тлі виглядає цілком стандартно».

Він забезпечує українській мові такі ж права та можливості, які має державна мова в будь-якій цивілізований і благополучній країні. І не більше! А про всі інші мови ми подбаємо. З повагою до людей, всіх  українців, а не до імперської позиції Росії,
– наголосив Клімкін.

Читайте також: Путін назвав Україну національним інтересом Росії

Зазначимо, 15 травня президент України Петро Порошенко підписав закон № 5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної.

Що передбачає закон про мову:

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media

16 травня закон про мову опублікували у газеті «Голос України».