КНР відмовила ВООЗ в перевірці версії щодо походження коронавірусу з лабораторії в Ухані.

Про це пише DW.

Китай гостро розкритикував Всесвітню організацію охорони здоров’я через її наміри провести перевірки китайських лабораторій у рамках розслідування джерела появи коронавірусу SARS-Cov-2.

Заступник глави держкомітету охорони здоров’я КНР Цзен Ісинь у четвер, 22 липня, наголосив, що ВООЗ «нехтує здоровим глуздом та демонструє неповагу до науки».

Цзен Ісинь зауважив, КНР не погодиться на план щодо перевірки лабораторій і виступає категорично проти «політизації питання походження коронавірусу».

Чиновник заявив, що був приголомшений, коли вперше прочитав план ВООЗ, оскільки він містить припущення, що до появи коронавірусу призвело порушення протоколів роботи в Уханьському інституті вірусології, зазначає інформагентство Reuters.

Відмову Пекіна від плану ВООЗ, що передбачає другий етап вивчення походження COVID-19 в Китаї, у Вашингтоні розцінюють як небезпечний і безвідповідальний вчинок
Про це заявила представник Білого дому Дженніфер Псакі.

«Їх позиція безвідповідальна і відверто небезпечна. Зараз не час ухилятися», — заявила Псакі журналістам на брифінгу у Білому домі.

  • Нагадаємо, у березні 2020 року секретар РНБО України Олексій Данілов, посилаючись на дані української розвідки, заявив, що коронавірус поширився по світу через витік у китайській лабораторії в Ухані.
  • Пізніше подібну заяву зробив тодішній очільник Держдепу Майк Помпео.

Байден доручив розвідці посилити роботу над встановленням Походження коронавірусу.