Екс-керівник департаменту громадської безпеки МВС Володимир Гриняк, якого судять за злочини проти учасників Євромайдану, продовжує займати керівну посаду в Нацгвардії.

Гриняк, генерал Нацгвардії, керував, "Беркут",Майдан

Його звинувачують у співучасті в організації вбивства учасників протестів у 2014 році і перешкоджанні мітингам, але силовика не тільки не звільнили, а й підвищили, йдеться в програмі «Слідство.info» (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки).

Сам генерал Гриняк вважає, що справу проти нього сфабрикували, однак журналістські розслідування стверджують, що саме він керував діями «Беркута» у день розстрілів мітингувальників.

18 лютого 2014 року, в один із днів масових вбивств, Гриняк «засвітився» на п’яти камерах відеоспостереження в урядовому кварталі поруч з іншими силовиками. На одному зі знімків він тримав у руках предмет, схожий на зброю. Після цього він почав бігти за вантажівкою, за кермом якої був активіст.

У 2016 Гриняку оголосили про підозру, але суд вирішив його не заарештовувати і залишити на службі. Він продовжує бути генералом і займати керівну посаду в Національній гвардії, а журналістам каже, що сам стояв на Майдані.

«Міністр Захарченко (Віталій, екс-глава МВС часів Януковича. — Ред.) за те, що я і моя сім’я всі стояли на Майдані, відсторонив від будь-яких функціональних обов’язків. Навіть не пускав мене на наради», ‒ заявив він.

Однак у дорученні від 18 лютого 2014 Гриняка призначили керівником загону МВС. В цей же день силовик понад 20 разів телефонував заступнику міністра внутрішніх справ Віктору Ратушняку, який нині переховується в іншій країні.

«У деяких моментах Гриняк був вищим керівником, людиною з найвищою посадою серед представників міліції, які здійснювали загальне керівництво і координацію «беркутівців», ‒ повідомила адвокат сімей убитих і потерпілих на Майдані Євгенія Закревська.

У 2018 році над Гриняком почався суд, але за весь час судді не змогли розглянути справу по суті. На засідання до генерала приходила «група підтримки» в особі чоловіків, що представлялися «Самообороною Майдану». Вони займалися тим, що заважали журналістам ставити будь-які питання про події 18 лютого.