Колишній радник голови Офісу президента Ігор Уманський заявив про розкрадання 36 млрд грн на «Великому будівництві» доріг Володимира Зеленського, виділених із фонду боротьби з коронавірусом.

Про це він написав у Facebook наступного дня після відставки.

«Чия б корова мукала»: Лукашенко заявив, що Зеленський втратив довіру народу

«За останні два роки бюджет «на дороги» зріс у 3 рази. Наступного року він перевищуватиме бюджет Міноборони, та може зрівнятися із бюджетом на всю медичну систему», — зазначив Уманський.

За його висновками, з початку «Великого будівництва» змінилися вимоги до тендерної документації. Внаслідок цього замовлення отримують лише 6 компаній — «картель», як їх називають колеги». Ці компанії «перепродають підряди субпідрядникам із дисконтом 30-40%». Різниця склала 36 млрд грн.

«Єйфорія почала захоплювати. «Стопи, повороти» втрачено. Майже кожного місяця уряд почав шукати, у кого ще можна відібрати та спрямувати на «благу ціль» — ручки тремтять від можливостей. То 2 млрд чергових додадуть, то держбанки нахилять видати чергові млрд. Їх не зупинити», — зазначив Уманський.

12 листопада Ігор Уманський подав у відставку з посади радника глави Офісу президента. Рішення ухвалив після запровадження в Україні карантину вихідного дня. Про причини пообіцяв розповісти детальніше після того, як його відставку приймуть.