Кабінет міністрів прийняв рішення підпорядкувати компанію «Магістральні газопроводи України» Міністерству фінансів.

Про це заявив міністр енергетики і навколишнього середовища Олексій Оржель на прес-брифінгу за підсумками засідання уряду.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Кабмін, Магістральні газопроводи

Компанію передали з підпорядкування Міністерства енергетики та навколишнього середовища.

«Ми передали цю компанію Мінфіну, це була вимога наших європейських партнерів», — сказав він.

Крім того, Кабінет міністрів затвердив анбандлінг НАК «Нафтогаз України» до кінця року.

«Ми сьогодні оновили план анбандлінга, заклали чіткі терміни, заклали чітку відповідальність кожної зі сторін», — сказав він.

За його словами, в України є всі елементи, щоб підписати два договори – договір інтерконектора і договір транспортування газу (згідно з європейськими вимогами) з російською стороною.

Оржель зазначив, що прийняте рішення задовольняє європейським вимогам і підтримано НАК «Нафтогаз України», керівництво якої конфліктувало з Кабміном Володимира Гройсмана в частині вибору моделі анбандлінга.

Усі знаємо, що наш договір з Росією про транспортування газу діє до кінця року. Щоб вийти з такою позицією, ми повністю оновили план анбандлінгу, заклали чіткі терміни та заклали відповідальність кожної зі сторін,
– розповів міністр.

Він також підкреслив, що у попередні роки був певний конфлікт між «Нафтогазом» та Кабінетом Міністрів щодо поглядів на модель розподілу повноважень.

«В останні два тижні ми дуже активно працювали, розробили комплексне компромісне рішення. Ба більше, сьогодні в одній команді разом працюють Президент, Кабінет Міністрів і Верховна Рада. Відтак є всі можливості, щоб забезпечити ухвалення цього рішення», – зазначив Оржель.

Що таке анбандлінг?

Анбандлінг власності – це відокремлення виробництва енергії від її передачі. Тобто, фактично заперечує можливість того, щоб одна компанія і виробляла, і транспортувала енергію.

Саме таку мету переслідує третій енергопакет Європейського Союзу.