Павло Клімкін заявив, що на Донбасі відбувається повзуча анексія зі сторони Росії. Зокрема, Москва все активніше видає жителям окупованих територій російські паспорти.

Джерело:24 канал

Дії Росії на Донбасі колишній глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував в ефірі одного з телеканалів.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media

Росія поширює свій вплив на окупованому Донбасі

За словами Клімкіна, на Донбасі тепер значно швидшими темпами видають російські паспорти.

Раніше чекали понад місяць. Зараз збирають підприємство і кажуть: ану швидко всі отримали російські паспорти,
– зазначив ексміністр.

Клімкін також розповів, що в Луганську в під’їздах розвішують оголошення: «якщо ти український громадянин і не зареєстрований на окупованій території, твій статус – іноземний громадянин».

Крім того, окупанти прив’язують видачу паспортів до медичних полісів. «Тепер можна умовно поїхати в Ростов і щось там робити», – пояснив він.

Кремль готується до виборів

Колишній глава МЗС наголосив, що так у Росії готуються до виборів у Держдуму. А окуповані території стануть предметом торгу.

Це означає, що окуповані території вони готують і реально здійснюють повзучу анексію,
– вважає Клімкін.

Він уточнив, що потім будуть торгуватися: «або наш варіант, або воно існує у світі без правил, або ми визнаємо їхню незалежність». Путін, переконаний Клімкін, готується підіймати ставки військово – на окупованих територіях, і в діалозі з американцями.

Російські бойовики на окупованому Донбасі похвалилися новою військовою технікою і сучасною зброєю. Це черговий «подарунок» з Росії.

Російські бойовики заявили, що готуються до можливого відновлення активних бойових дій на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Кадри чітко демонструють, що військова техніка – абсолютно нова. Вона ніколи не перебувала на озброєнні Збройних сил України.

Довідка.

Згідно з попередніми підрахунками, паспорти держави-агресора примусово отримали понад 300 тисяч Примусово отримали паспорти Росії приблизно 300 тисяч українців, – Рєзніков жителів окупованої Донеччини та Луганщини. Україна та світова спільнота не визнає ці документи.