Сьогодні, 10 березня, православні християни відзначають Прощену неділю – останній день Масляної та останню неділю перед Великим постом, який триватиме 48 днів до самої Пасхи.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, віра, Прощену неділю

У цей день здавна існує світла традиція просити вибачення у рідних, близьких, друзів, колег, якщо свідомо чи несвідомо їх коли-небудь могли образити, а також зі своєї сторони пробачити та відпустити всі образи.

Просити вибачення потрібно від усього серця, а не просто так. Якщо ви не можете попросити вибачення (якщо вам дуже важко і зробити це щиро не вийде), не просіть, але гарненько обміркуйте свою неприязнь або ненависть і спробуйте зрозуміти, чому таке сталося у вашому житті.

У Прощену неділю важливо налагодити стосунки з людьми, з якими перебуваєте у сварці. Таким чином, у період Великого посту людина входить з чистим серцем і помислами.

Увечері в Прощену неділю поминають померлих. Крім того, в кінці свята урочисто спалюють опудало Масляної.

Зазвичай, християни звертаються один до одного зі словами “Прости мене”, на що православні щиро і від усього серця відповідають “Бог простить, і я прощаю”.

У Прощену неділю не можна вживати алкоголь, сваритися, лихословити і важко працювати. Це головні пункти. Церковники також проти спалювання опудала, хоча це язичницька традиція, яка до цього дня уживається з християнством.

Варто відмовитися прання, шиття і прибирання, а також від інших важких домашніх справу. Все це краще зробити заздалегідь, щоб до свята не мати на плечах вантаж роботи.

У цей день стикаються два свята: православний і язичницький. Обидва в наш час мають велике значення.