На рахунку державного казначейства немає грошей від перемоги НАК Нафтогаз у Стокгольмському арбітражі за позовом до Газпрому — тому і «предмета премії для співробітників немає».

Таку заяву зробив прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час Години запитань до уряду в п’ятницю, 15 березня.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, Газпром, Нафтогаз, премія, Гройсман, немає грошейПрем’єр заявив, що від перемоги Нафтогазу в Стокгольмському арбітражі гроші в бюджет не надходили, тому не буде платити премії.

«Якщо йдеться про те, щоб премія була виплачена додатково за Стокгольм, то я хочу подивитися на кошти за Стокгольмом на рахунках державного казначейства. Таких грошей поки не надходило. Якщо вони не надходили, то й предмета премії немає», — сказав Гройсман.

Як повідомлялося, борг Газпрому за рік зріc на $200 млн. Заборгованість російського Газпрому перед українським Нафтогазом за рік збільшилася майже на 200 мільйонів доларів.

Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов’язав Газпромдоплатити Нафтогазу понад 4,6 млрд доларів США за недодані обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад 2 млрд доларів США. В підсумку, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями щодо поставок і транзиту газуГазпром повинен доплатити НАК 2,56 млрд доларів.

У липні 2018 року Нафтогаз подав до Стокгольмського арбітражу другий позов протиГазпрому. Українська компанія вимагає переглянути тариф на транзит газу з березня 2013 року, також від російської сторони потрібне відшкодування 12,5 млрд доларів. Російський Газпром, своєю чергою, подав позов про розірвання з Нафтогазомконтракту на транзит. Стокгольмський арбітраж об’єднав обидва позови в одну справу.