Форум Демократичних сил висунув в президенти лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка. Про це повідомила прес-служба партії.

Рішення було прийнято на XIII з’їзді «Громадянської позиції».

Громадянська позиція, кандидат в президенти, Громадянська позиція, Анатолія Гриценка, новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.mediaновости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media

«Я вам гарантую, що в президента України не буде офшорів, власності за кордоном, я гарантую, що піраміда корупції перетвориться у трапецію в перший день мого вступу на посаду президента», — заявив під час свого виступу Гриценко.

«Нагору більше не треба. Тільки десь-хтось — обрубаю руки. Ніяких любих друзів не буде. Це все дуже важливо. Важливо відновити довіру. Слово «олігарх» Україна забуде», — пообіцяв кандидат в президенти.

Також Гриценко переконував, що за 5 років його каденції «реально повернути Донбас без капітулятивних мінських домовленостей», та скасувати примусовий призов до війська і реформувати армію.

Висунення в президенти Гриценка підтримали партії «Хвиля» Віктора Чумака, «Альтернатива» Єгора Фірсова, «Європейська партія» Миколи Катеринчука, громадський рух «Рідна країна» Миколи Томенка.

Серед інших на заході також були присутні екс-міністр фінансів Олександр Данилюк, народні депутати — «єврооптимісти» Мустафа Найєм, Світлана Заліщук, Наталія Кацер-Бучковська, колишній нардеп — Тарас Стецьків, активісти Віталій Шабунін, Володимир Федорін, Олександр Лємєнов.

Довідка: 

Анатолій Гриценко народився в 1957 році в Черкаській області.

У 2005 році Гриценко був призначений міністром оборони в уряді Юлії Тимошенко. Потім керував відомством у Кабміні Юрія Єханурова. У серпні 2006 року призначений головою Міноборони в уряді Віктора Януковича за квотою президента Ющенка.

На парламентських виборах 2007 року пройшов у Раду під №4 у списку пропрезидентського блоку «Наша Україна-Народна самооборона». Очолив комітет з питань національної безпеки і оборони.

У 2008 році Гриценко очолив всеукраїнську громадську організацію «Громадянська позиція», яка пізніше перетворилася на партію.

У 2012 році обраний до Верховної Ради під №3 у списку «Батьківщини». Був членом комітету ВР з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. На початку 2014 року Гриценко покинув «Батьківщину».

У 2014 році Гриценко балотувався в президенти, зайнявши 5-те місце. За нього проголосували 989 тисяч виборців, 5,48% від загальної кількості.