Глава Мюнхенської конференції з безпеки (MSC) Вольфганг Ішингер визнає, що проект газопроводу «Північний потік-2» є політичним проектом, проте вважає, що зупиняти його на цій стадії вже недоцільно.

Таку думку він висловив у коментарі журналістами у Берліні в четвер.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Північний потік, політичний прект, Вольфганг Ішингер

За його словами, спільна послідовна зовнішня політика стосовно Росії не може виключати тему енергетики. Але зараз склалася така ситуація, що нинішні правила та критерії дозволяють говорити німецькому уряду, що те, що роблять фірми, не заборонено європейськими законами, заявив Ішингер.

При цьому він зазначив, що події останнього часу в Україні, транзитній країні, яку оминає трубопровід «Північний потік-2», драматично змінили політичні умови, тому не тепер не можна стверджувати, що це є лише суто комерційний проект. «Ми не можемо не визнати, що «Північний потік-2″ є високо політичним проектом», — підкреслив Ішингер.

«Ми не можемо не визнати, що «Північний потік-2″ є високо політичним проектом», — підкреслив Ішингер.

Разом з тим він не вважає доцільним на цій стадії зупинити будівництво газопроводу.

«Я власне вважаю, що відмовлятися від проекту зараз, після 10 років дискусій, виконання 90% робіт, було би поганою ідеєю», — заявив Ішингер.

Він пояснив свою позицію тим, що це зіпсує в очах партнерів імідж зовнішньої політики Німеччини, яку всі вважають надійною і послідовною.

За його словами, у цій ситуації Німеччина могла б вийти у Брюсселі з ініціативою про те, що з цього моменту енергетична зовнішня політика буде частиною юрисдикції Єврокомісії в галузі енергетики.

Ішингер переконаний, якби ЄС хотів мати послідовну і прийнятну для всіх сторін спільну зовнішню політику, то не допустив би, щоб в енергетичній зовнішній політиці продовжували панувати національні преференції.