Ефективність грузинської армії в момент російської агресії в 2008 році була високою, а для США армія країни-агресора взагалі не є проблемою.

Про це заявив бригадний генерал американської армії Рональд Мангум, повідомляє “Прикордонна ZONA”.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, США, Грузія, Росія, армія країни-агресора

“Війна між Росією і Грузією, з моєї точки зору, була ганьбою російської армії”, – сказав він.

Зазначимо, що Мангум працював у Грузії 2005-2011 роки військовим радником.

Аргументи – великі втрати російської авіації. Генерал стверджує, що росіяни літали п’яними і розмовляли один з одним, використовуючи грузинські сім-карти. Більш того, вмовляти пілотів воювати в Грузії довелося особисто президенту Росії Володимиру Путіну.

“Бо було стільки російських літаків збито під час війни, про яких ви навіть ніколи не почуєте”, – сказав він.

За його словами, грузинські засоби ППО знищили 6-8 літаків ВПС РФ.

При нападі на Грузії, говорить Мангум, у Росії не було ні стратегії, ні координації між військами. І перемогли росіяни виключно в силу свого кількісного переваги.

“Я взагалі не сприймаю Росію як загрозу для США. Все, що є зараз у Росії … – це ядерна зброя. Якщо б у них не було ядерної зброї, я не думаю, що хтось взагалі звертав би на Росію увагу”, – сказав він.

Генерал вважає, що зупинити наступ Росії змусив факт прибуття в Тбілісі американських військово-транспортних літаків С-130.

“Моя група складалася з дванадцяти або чотирнадцяти відставних американських військових, які працювали радниками при міністерстві оборони Грузії. Нам сказали, що Міністерство оборони може бути можливою метою бомбардувань з боку Росії. Я відповів: «Зрозуміло, але це наше місце роботи. Це наша служба». І ми продовжили працювати в будівлі міністерства”.

Раніше повідомлялося, що міністерство юстиції Грузії подав у Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) міждержавний позов проти РФ.