Оператор російського газопроводу в обхід України «Північний потік-2» — компанія Nord Stream 2 AG — може виділити останні 50 км газопроводу в окрему компанію.

Газпром, Північний потік-2, Nord Stream 2 AG, обман, ЄС

Як повідомляє газета Financial Times з посиланням на джерела, нова компанія володітиме і керуватиме невеликою частиною підводного трубопроводу в німецьких водах, передає Ліга.net.

При цьому, як наголошується, інша частина газопроводу (майже 1200 км) залишиться під керуванням оператора поза межами юрисдикції Євросоюзу.

Як зазначає видання, такі заходи підірвуть ухвалене Євросоюзом минулого місяця рішення змінити Газову директиву третього енергетичного пакета.

Ці плани, які поки не обговорювалися з німецькими регулювальними органами, дуже схожі на структуру власності, яка використовується в газопроводах Opal у. Німеччині. Вони пов’язують вже наявний з 2011 року газопровід «Північний потік» із газорозподільною мережею країни.

Ця пропозиція, яка була у стадії розробки, може викликати, як вважає видання, «нову хвилю критики» щодо спорудження газопроводу, який, за твердженням Брюсселя, може поставити європейські країни в ще більшу залежність від російського газу.