Формула обміну утримуваними особами «всіх на всіх» не є життєздатною, повідомив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Росія, Пристайко, Формула обміну

Дуже складно обміняти полонених за формулою «всіх на всіх».

Терористи намагаються додати в обмінні списки кримінальників, а українська сторона не може вияснити, що сталось зі зниклими безвісти, заявив міністр закордонних справ Вадим Пристайко в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV.

«Стосовно обміну я вам скажу, що ідеальна формула «всіх на всіх», яка всім дуже подобається, насправді не є життєздатною, бо треба дуже чітко погодити, хто ці «всі». Коли в цих списках з’являються кримінальні «авторитети», які є друзями тих, хто перебуває з другого боку (лінії зіткнення – ред.), і їх намагаються запхнути у список як матеріал для обміну, а насправді це люди, котрі не мають ніякого відношення до цього конфлікту — тоді ці списки не погоджуються», — сказав Пристайко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У «Слузі народу» вперше розкритикували рішення Зеленського

Міністр також заявив, що є проблеми зі зниклими безвісти.

«На жаль, за п’ять років бойовики жодного разу не пустили Червоний Хрест перевірити дані про зниклих безвісти та по тих, хто у в’язницях» — констатував міністр.

Відповідаючи на запитання про те, чому не відбувся обмін за тими списками, які були передані російській стороні в липні, Пристайко зауважив, що це «дуже складні домовленості, і завжди ця цифра змінюється».

Між Україною та Росією може відбутись ще один обмін полоненими. Є перспектива того, що це відбудеться до кінця року, розповіла уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

  • Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський наполягає на зустрічі «нормандської четвірки» у вересні.
  • РФ заявляє, що вимагатиме письмового закріплення «формули Штайнмайєра» на «нормандській» зустрічі.