Виглядає так, що представники Російської православної церкви взяли Ісуса Христа в заручники і маніпулюють найсвятішим, що є в церкві.

Про це в інтерв’ю «BBC News Україна» заявив Архієпископ Даниїл Памфільський Української православної церкви у США, який відіграв одну з ключових ролей у створенні автокефалії в Україні.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Вселенський патріархат, РПЦ, Даніїл, Христа в заручникиВідповідаючи на запитання про те, чи буде Константинополь щось робити, якщо РПЦ вирішить оголосити патріарха Варфоломія єретиком та накласти на нього анафему, екзарх сказав, що Константинополь нічого не буде робити.

За його словами, Вселенський патріархат не може вживати церковні санкції, щоб задовольнити свої політичні чи світські амбіції.

«Вони обірвали євхаристичне спілкування з Константинополем. Я згоден з Албанським архієпископом, і сам не раз це казав: виглядає, що вони взяли Ісуса Христа в заручники і маніпулюють найсвятішим, що є в церкві», — говорить екзарх.

Коментуючи заяви представників російської церкви про те, що РПЦ є найбільшою і найбагатшою церквою у світі, архієпископ зазначив, що критерії церкви не полягають у грошах, а в тому, як вона готова пожертвувати собою заради служіння пастві. І це його відповідь церкві Росії.

«Так, Константинопольська церква є меншою, якщо тільки брати територію Туреччини. Це маленька церква і старовинний патріархат, але він готовий пожертвувати тим, що має, і навіть своєю репутацією заради того, щоб повернути додому дитину, яка заблукала й існує сама по собі», — сказав Даниїл.

«Навіть якщо інші не будуть у цьому згідні з Константинополем. Власне, це ми зробили з Україною», — додав він.

Він наголосив, що хоча гроші і потрібні церкві для існування, але все ж вона не є банківською структурою.