Згідно з новим законом «Про ринок електричної енергії» держава втратить право регулювати виробників електрики. Через це вони зможуть на власний розсуд підняти ціни для населення.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick policy, цыни, контроль держави, електричної енергії

«Мова йде такі компанії, як державна«Енергоатом» і приватна ДТЕК Ахметова«, — пояснив представник Володимира Зеленського у Кабінеті міністрів Андрій Герус.

Він наголосив, що наразі ці компанії контролюють 90% виробництва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В АП запропонували новий спосіб купівлі газу в РФ

В Україні імпорт електроенергії повністю заборонений, на відміну від ринку газу.

«Тому ціна зросте, і монополісти зароблять понадринкову мережу. Це суто бізнес-інтерес, комерційні мотиви власників компаній. Ми ж не думаємо, що ДТЕК Ахметова будуть займатися благодійністю?» – сказав представник Зеленського у Кабміні.

Герус впевнений, що ціни на електрику для населення не зміняться доти, поки не зросте загальнооптова ціна.

«Якщо зросте загальнооптова ціна, то це потім перекладеться на бізнес і відбудеться зростання цін, зокрема і тарифів на воду. А потім це призведе до того, що ціни на електрику зростуть і для населення», — заявив він.

Кабінет міністрів ухвалив необхідні рішення для запобігання зростанню цін на електроенергію з 1 липня, коли має розпочати роботу ринок електроенергії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гройсман заявив, що не проти і далі бути прем’єр-міністром