Колишній командувач операцією об’єднаних сил України Сергій Наєв заявив, що на повернення непідконтрольних територій Донбасу військовим знадобиться менше доби.

Про це він повідомив в інтерв’ю ТСН, яке було опубліковано в неділю, 12 травня.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Донбас, звільнення, Сергій Наєв

Екс-командувач ООС наголосив, що зараз не стоїть завдання силовим шляхом звільнити всі непідконтрольні Україні території.

«Безпосередньо на військову операцію зі звільнення території піде дуже мало часу — менше доби. Головне в такому випадку — дуже швидкі дії, щоб дійти до українського кордону і там закріпитися», — зазначив екс-командувач.

За його словами, «на звільненій території відразу ж повинні почати спеціальні заходи Національна гвардія, Національна поліція, інші силові структури».

При цьому Наєв наголосив, що перед українськими військовими зараз не стоїть завдання силовим шляхом звільнити всю територію Донбасу, оскільки держава визначила, що основний шлях отримання перемоги — політико-дипломатичний.

Він також повідомив, що у сепаратистів є плани про наступальні дії на сході України, однак військові знають загрозливі напрямки на лінії зіткнення, і таких напрямків більш десяти.

«Ми передбачаємо відповідні дії — на цих напрямках всі засоби постійно готові реагувати», — вказав колишній командувач.

В окупованому Криму й ОРДЛО нині перебуває близько 75 тисяч російських кадрових військових.

Про це розповів колишній командувач Об’єднаних сил Сергій Наєв.

«У Криму 40 тисяч (російських — ред.) військових, в ОРДЛО — 35 тисяч. В ОРДЛО росіяни обіймають всі керівні військові посади та входять до складу підрозділів так званої точкової дії. Спецпідрозділи, інструктори з Росії. Їх там загалом від 2100 до 2300 осіб. А в «лавах армій» перебувають близько 11 тисяч російських громадян (це ще до видавання паспортів), а решта особового складу — місцеві мешканці», — наголосив Наєв.

Крім того, за його словами, те, що командирів так званих 1-ого армійського корпусу (Донецьк — ред.) чи 2-го армійського корпусу (Луганськ — ред.) ЗС РФ не афішують, є частковим підтвердженням того, що на цих посадах — кадрові російські генерали.

Відповідаючи на запитання, чи сприймають росіяни своє призначення в ОРДЛО як покарання чи підвищеня, екс-командувач ОС зауважив, що серед кадрових офіцерів РФ думки різняться.

«Вищий керівний склад, генерали, розуміють, що руху фронту не буде, тому вони спокійно сидять на своїх посадах. А серед молодшого офіцерського складу не дуже хороші настрої», — зазначив він.

Нагадаємо, 6 травня стало відомо, що президент Петро Порошенко звільнив Наєва з посади командувача ООС і призначив замість нього Олександра Сирського.