«На изнасилование идти точно не стоит, да и  девочка так себе». Цю цитату Дмитра Разумкова, радника Володимира Зеленського, вже опублікували чимало гендерночутливих глядачів програми ПРАВО НА ВЛАДУ, де ця теза прозвучала.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Верховна Рада, Зеленський, Дмитра Разумкова

Активісти «Поваги» спеціально подивились цей випуск програми, ось 2 хвилини відео, що вразили  (41 хвилина):

Читайте також; Разумков о распаде коалиции: Это желание отсрочить какие-либо действия по проведению досрочных выборов

Особливо неприємно, що жарт про «зґвалтування» використовують народний депутат, радник обраного президента. Та ще й ведуча «дожартовує» фразою про «збоченців», зазначили активісти.

Прокоментувати використання подібної лексики  попросили, правозахисницю, медіатренерку, котра є частиною команди кампанії проти сексизму «Повага» Olha Vesnianka. Ось що вона відповіла:

«Почнімо з того, що обурення тут мало. Слід вимагати вибачень у пана Разумкова. Цей політик має публічно перепросити у суспільства. Всього суспільства, де нормою має бути нульова толерантність до гендерного насилля, а саме статевого насильства. Важко описати, як почуваюся я та інші жінки та дівчата, які в дитинстві пережили таке насильство, коли чую такі «жарти» й «метафори». Окремо звертаю увагу на відповідальність редакції програми, зокрема тієї особи, яка вирішила винести цю чутливу цитату на плашку як титр внизу. Ми, медіа, несемо відповідальність за те, як ставимося до чутливих тем, на чому фокусуємося, що транслюємо. Пригадую скандал з заголовком на УП, де був вислів Назара Холодницького «Я не дівка, щоб мене змушували».

На цей прикрий випадок відреагувала Maryna Bardina, гендерна радниця новообраного президента Володимира Зеленського, відповівши, що вже мала розмову з Дмитром Разумковим. Також є реакція самого пана Разумкова: «Ни в коем случае, не хотел никого обидеть или оскорбить! Наверное, не самое корректное моё высказывание. Прошу прощения».