Окупаційна влада Криму має намір звернутися до керівництва Росії з проханням ініціювати переговорний процес з Україною про пропуск на півострів вод Дніпра. За словами представника Путіна у Криму Георгія Мурадова, це допоможе вирішити «багато питань північної частини півострова».

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Крим, нестача води, переговори, Дніпра

При цьому, окупанти води Дніпра називають «своїми», аргументуючи це тим, що ріка бере свій початок на території Росії, повідомляє видання «ТАСС«.

Важливо: «Тефлоновий Путін»: 21 скандальна справа путінської влади

Ми хотіли б попросити про допомогу у початку зондажу, можливо, переговорному процесі з українською стороною про те, щоб вони нашу воду пропускали до Криму. Це не вода річки Дніпро, яка належить Україні, це наша вода, що йде з території РФ,
– заявив представник окупаційної влади Мурадов.

Україна має використовувати свої природні ресурси у протистоянні агресії Росії і для звільнення незаконно окупованих територій. Тому, про відновлення поставок води і світла в анексований Крим не варто «думати навіть гіпотетично».

Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, коментуючи нові заяви окупантів про проблеми з водопостачанням у Крим.

Голова Меджлісу кримських татар висловив думку, що Україна зобов’язана використовувати природні ресурси, наявні на її території, аби протистояти російській агресії. Адже через нестачу води та світла, які раніше постачалися з материкової України, Кремль витрачає шалені гроші на утримання окупованого півострова.

Наскільки серйозні у Криму проблеми з водою?

Влітку 2018 року Крим накрила сильна засуха. Тоді пересохла одна з найбільших річок півострова: існує загроза для Білогірського водосховища – Біюк-Карасу. Її русло повністю висохло поблизу села Карасівка вище Білогірського водосховища.

Українська влада зауважує, що екологічний стан в окупованому Росією Криму є катастрофічним , – Гримчак . Більша частина півострова знищена посухою через нестачу води.

Раніше підземні води Криму поповнювала прісна вода із материкової України, не даючи їм стати солоними. Нині ж засолені ґрунти стали неродючими. За однією із версій, саме використання солоної води