Передвиборча кампанія лідера парламентської фракції «Батьківщина» Юлії Тимошенко починалася з розмов про «блокчейни та інновації», а закінчується темами вкладів СРСР.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, вибори, Юлії Тимошенко, вклади СРСРПерший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила 3 березня у Facebook, що передвиборча кампанія лідера парламентської фракції «Батьківщина» Юлії Тимошенко закінчується «як завжди» – темами тарифів і СРСР.

«А чому пообіцяла повернути тільки вклади СРСР? Давайте й СРСР повернемо, чого вже там… Р.S. Як добре все починалося – блокчейни всякі, інновації. Закінчується, як завжди, – тарифи і вклади СРСР», – написала Геращенко.

2 березня кандидат на пост президента України, лідер парламентської фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко пообіцяла, що протягом наступних п’яти років громадянам України проіндексують і повернуть їхні заощадження в «Ощадбанку» СРСР.

Важливо розуміти — цих грошей немає. І в українських платників податків немає боргу ці гроші виплачувати. Ці гроші померли, були знищені, разом з крахом Радянського Союзу. Більш того, їх не було навіть в той момент, коли СРСР ще існував, але вже був банкрутом. І величезний дефіцит бюджету союзу закривався кредитами від Ощадбанку, а гроші для цих кредитів бралися за рахунок залучення коштів населення. Адже гроші у людей ще були, а ось купити на них вже не було чого. І тому коли розпався Радянський Союз — зникли і всі вклади. І якщо хтось хоче зажадати ці гроші назад — то може писати Путіну. Але отримає передбачуваний відповідь.

Цих грошей немає. Вони зникли. Розчинилися. З ними, до речі, сталося те саме, що сталося б з грошима українців, якби держава вибрала не варіант націоналізації Приватбанку, а його ліквідацію. І тоді б нові українські популісти обіцяли б повернути вже ці вклади.

Чи хочуть люди чуда? Безумовно. Всі люди і в усі часи.

Партія Гітлера прийшла до влади в тому числі на обіцянках повернути знецінені вклади німців. І не повернула, до речі. Навіть незважаючи на те, що перші роки при Гітлері характеризувалися бурхливим економічним зростанням. Не повернули тому що нічого повертати. Ці гроші точно також згоріли як пізніше випарувалися вклади Ощадбанку. Просто тому що такі вклади не лежать в банку, а перетворюються в кредити, які йдуть в економіку (в нашому випадку — на проїдання неефективної радянської моделі). І коли в економіці настає гаплик, банкам просто нічого не повертається. А значить банки не можуть нічого повернути. А українські платники податків і не повинні.