Після провалу голосування за закон щодо спрощення обшуків депутатів та стеження за ними на Банковій вирували емоції – найбільш розлюченим був керівник Офісу президента Андрій Богдан.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, ВР, Слуга народу, Богдан, Зеленський, голосування

Читайте також: Зеленського застерегли від компромісів з Коломойським

Джерела: високопоставлений співрозмовник «Української правди» в оточенні президента зщ приводу законопроекту №1009

Пряма мова: «Андрій кричав: «Нафіг їх всіх розпустити! Що це за розводняк!?» А от Володі треба віддати належне, він втихомирив Андрія і спокійно почав розбиратися. Вова запитував у Разумкова, чому депутати не голосували, в чому проблеми і так далі!».

Деталі: Конфлікт закінчився у п’ятницю зранку, коли голова Верховної Ради Дмитро Разумков попросив депутатів більше його не підставляти й заздалегідь попереджати, які закони їх турбують, аби не ганьбитися.

Під кінець засідання фракція домовилася, що проводитиме додаткове засідання перед кожним важливим законопроектом, щоб у залі не виникало конфузів.

Чому це важливо: Це вже не перший випадок, коли монобільшість дала збій.

Передісторія:

  • 19 вересня Верховна Рада провалила голосування за президентський законопроект №1009.
  • У «Центрі протидії корупції» пов’язали цей закон зі скасуванням депутатської недоторканності. Мовляв, оскільки у КПК та законі про статус народного депутата залишаються норми, які вимагають дозволу парламенту для прослуховування чи обшуку депутата, то розслідування щодо депутатів будуть майже неможливі.
  • Зранку 20 вересня голова Верховної Ради Дмитро Разумков на засіданні фракції «Слуга народу» обурювався через провал голосування законопроекту №1009, який дає НАБУ і ДБР право прослуховувати чиновників і скасовує «правки Лозового» з попереднього скликання.