Багаті країни скупили більшу частину вакцин від коронавірусу. У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) побоюються, що жителі менш благополучних країн можуть не отримати доступ до препаратів.

Про це заявив глава ВООЗ Тедрос Аданом Габреїсус, повідомляється на сайті організації.

На сьогодні вакцинацію населення ефективними безпечними COVID-вакцинами проводять 42 країни, з них 36 — мають високий рівень доходів.

В Україні розглянуть заявку щодо реєстрації російської вакцини: Степанов пояснив, навіщо

Лідерами серед закупівель вакцин є країни-члени ЄС, Швейцарія, США, Ізраїль, Великобританія.

На думку Габреїсуса, проблему з неотриманням вакцин країнами з низькими і середніми доходами можна вирішити за допомогою COVAX і ACT-Accelerator. При цьому раніше глава відділу вакцин ВООЗ Кейт О’Брайєн заявляла, що бідні країни в рамках ініціативи COVAX можуть розраховувати на поставки перших доз не раніше кінця січня 2021 року.

Глава ВООЗ закликав країни, що закупили з надлишком препарати, пожертвувати дози і передати їх механізму COVAX.

«Вакцинний націоналізм шкодить усім нам і веде до поразки», — заявив Габреїсус.

Замовлена ​​МОЗ вакцина від коронавірусу китайської компанії Sinovac показала ефективність в 78% на третій фазі клінічних досліджень в Бразилії, повідомляє Wall street journal.

Поставка вакцини в Україну має розпочатися протягом місяця після її реєстрації

Згідно з опублікованими даними, вакцина «дає повний захист від важких випадків захворювання, вселяє надію, що її можна буде використовувати для імунізації більшості країн, що розвиваються».

«У жодного з добровольців, які вакцинувалися, не розвинулися серйозні випадки COVID-19», — заявили в дослідницькому центрі в Сан-Паулу.

У дослідженні взяли участь 12 тисяч медичних працівників. Тому Бразилія стала першою країною, яка завершила випробування CoronaVac.

«Це відмінний результат. Якщо це допоможе запобігти важким випадкам захворювання, госпіталізації, смерті, то це допоможе нам вибратися з цієї пандемії», — сказав член дослідницької групи щодо COVID-19 Університету Кампінас Луїс Карлос Діас.

При цьому наголошується, що вакцина Sinovac менш ефективна, ніж вакцини компаній Moderna, Pfizer і BioNTech, ефективність яких склала 94,5% і 95% відповідно.

«Але CoronaVac можна зберігати в стандартному холодильнику при температурі від 36 до 46 градусів за Фаренгейтом, що спрощує і здешевлює транспортування і зберігання в менш розвинених країнах», — зазначили фахівці з інфекційних захворювань.

Нагадаємо, в Британії зареєстрували вакцину Moderna. Замовлено 17 млн ​​доз — на 10 млн більше, ніж планувалося.

Раніше повідомлялося про те, що Болівія зареєструвала російську COVID-вакцину. Країна не стала проводити додаткові клінічні дослідження. Реєстрація пройшла в прискореному режимі.