Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що російські журналісти перебрехали його слова про об’єднавчий референдум із Росією.

Лукашенко, референдум, Росія, російські, журналісти, перебрехали

Він зазначив, що особливо сильно ЗМІ РФ почали виривати його слова з контексту після брифінгу «Велика розмова», який пройшов 1 березня, пише БЕЛТА.

«Фейкові новини, тенденційний переказ, спроба вирвати з контексту висловлювання, передусім мої, і інтерпретувати так, як комусь хочеться у Російській Федерації», – пояснив Лукашенко.

Як приклад він навів свої міркування про можливість введення єдиної валюти з Росією, які трактувалися як згоду на цей крок.

«Щоб погоджуватися на щось, треба щоб тобі щось запропонували. Якщо тобі запропонували єдиний рубль, тоді ти можеш або погоджуватися, або відкидати це. Ні мені, ні Білорусі цього ніхто не пропонував», – уточнив Лукашенко.

Також він заявив, що не проти інтеграції з Росією і навіть вважає її необхідною.

«І нарешті виходять на головне, це їхня мета – звинуватити Лукашенка, що він торпедує інтеграційні процеси. Та ні, в Білорусі ніхто не торпедує інтеграційні процеси, і перш за все Лукашенко. Тому що це наше життя… Для нас інтеграція життєво необхідна», – пояснив президент Білорусі.

Водночас прокремлівський канал у Telegram «Пул №3» нагадав, що Лукашенко декількома днями раніше заявляв про неприйняття референдуму про об’єднання.

«Питання про об’єднання на референдум взагалі не може бути винесено. Тому що це питання невизначене, ніколи подібне питання на референдум винесено бути не може, оскільки воно неоднозначне в своєму розумінні, і відповідь на це питання буде неоднозначною. Ось так ось все перевертається там в Росії, і починається якийсь переполох», – заявляв Лукашенко на прес-конференції 1 березня.