В Україні наприкінці 2020 року в категорії бідних виявиться 45% населення. Про це свідчать результати дослідження інституту демографії ім. Птухи НАН України, опубліковані в п’ятницю, 18 вересня.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick policy, бідних

У НАН спрогнозували, що рівень бідності в Україні в 2020 році зросте на 17% в порівнянні з минулим роком.

«За підсумками 2020 року рівень бідності збільшиться до 45%, що на 6,5 п.п. або на 17% вище від значення 2019 року», — сказано в дослідженні.

За прогнозом рівня бідності на 2020 рік, зробленого в кінці 2019 року, значення показника на поточний рік мало становити 31,2%. У зв’язку з цим реальне зростання показника бідності набагато вище — на 13,8 п.п. або на 44%, уточнюють автори дослідження.

Водночас кількість населення, що потрапляє в категорію бідні, вже збільшилася з початку року.

«У 2019 було 14,5 млн бідних, а (за підсумками першого кварталу 2020 року — ред.) уже стало 16,5 млн осіб», — заявила завідувачка відділенням дослідження рівня життя Інституту демографії Людмила Черенько в ефірі Українського радіо.

Раніше Світовий банк заявив, що на відновлення після коронакризи піде п’ять років. У деяких країнах відновлення буде більш динамічним. Найбільше постраждають найбідніші країни, вважають аналітики.

Міністр фінансів Сергій Марченко вважає, що запланований на 2021 рік бюджетний дефіцит 6% ВВП є виправданим, помірним та відповідає загальносвітовим тенденціям.

Бюджетні правила забороняють установлювати рівень дефіциту держбюджету вище за 3% ВВП, і в останні роки до кризи його вдавалося втримувати в цих рамках. Цю норма в 2020 році призупинена.