Уже в травні в окупованому Росією Криму може закінчитися питна вода. Вихід із ситуації тільки один – домовлятися з Україною.

Крим, вода, канал, питна вода

Про це заявив в інтерв’ю «Фактам» старший науковий співробітник Інституту водних проблем Російської академії наук, гірничий інженер-гідрогеолог Юрій Медовар. Він підкреслив, що зараз це найбільш гостра проблема на півострові.

«У травні може закінчитися питна вода. Раніше через Кримський канал перекидалося по 300 кубометрів прісної води в секунду. Зараз Україна цей канал перекрила. Наші (російські. — Ред.) правителі говорять: не біда. Будемо брати воду з Кубані чи Дону. Побудуємо акведук і пустимо по ньому воду. Взагалі-то Кубань і Дон стрімко міліють. Скоро у людей, які живуть на берегах цих річок, будуть великі проблеми з водою. Вона вже солонувата, не встигає очищатися. А ви в Крим збираєтеся її перекачувати?» — підкреслив учений.

За його словами, єдиним виходом залишається домовитися про постачання води з Україною.

«Яким я бачу вихід? Він єдиний — домовлятися з Україною. Купувати українську воду, врешті-решт. Я неодноразово говорив: Крим без України не може існувати. Без води його чекає катастрофа», — підсумував Медовар.

Він також запевнив, що Кримський міст побудували з метою блокувати прохід українським кораблям в морі.

«А що до хитрої конструкції мосту. То так, існує думка, що його побудували таким чином, щоб можна було легше блокувати українські кораблі. Але крім того, з’явилися й інші проблеми. Екологічні. Але екологія нікого не цікавить. Цей бездарний міст перекрив водообмін між Чорним і Азовським морем. через те, що застоюється вода, гинуть рідкісні породи дельфінів», — прояснив російський вчений.