Україна не зможе зупинити війну та повернути окупований Донбас без прямих переговорів із Росією. Про це президент Володимир Зеленський заявив у процесі сьогоднішнього послання до Верховної Ради.

Про необхідність проведення переговорів із країною-агресором щодо Донбасу, як зазначив президент, наголосили навіть західні партнери України.

Володимир Зеленський (скриншот з відеозапису)

За його словами, Україна має потужну армію, проте без прямого діалогу з країною-агресором не можна зупинити збройний конфлікт на Донбасі.

Зеленський наголосив, що не боїться переговорів із Російською Федерацією, а про необхідність прямого діалогу з Москвою наголосили навіть західні партнери України.

«Ми маємо сказати правду, що ми не зможемо зупинити війну без прямих переговорів із Росією. Сьогодні це визнали вже всі зовнішні партнери, але деякі внутрішні це не визнають. Ми повинні говорити (з країною-агресором — ред.) знаючи, що в нас сильна та потужна армія… Я не боюся прямого діалогу з ними», — продовжив глава держави.

За словами Зеленського, Київ знає, які західні країни вдають, що підтримують Україну та її незалежність. Президент закликав усіх політиків і бізнесменів докласти зусиль, якщо вони справді хочуть повернути окуповані території.

«Якщо ми хочемо повернути Донбас, — давайте! Якщо не хочемо і хочемо просто ходити про це і говорити — давайте нічого не робити. Давайте в цьому питанні поставимо крапку і зрозуміємо: наша держава, як можемо, давайте боротися за це. За наші території всі разом, з усіма політиками, усіма бізнесменами», — резюмував президент під час свого виступу в Раді.

Глава держави запевнив, що Україна «завжди боротиметься за свої землі та у цій боротьбі переможе». Він закликав зробити це політиків та бізнесменів – «незважаючи на колір і калібр цих бізнесменів».

У прокремлівській партії ОПЗЖ підтримали ідею президента Володимира Зеленського щодо прямих переговорів із Росією для врегулювання конфлікту на Донбасі.

“Ми давно чекаємо на прямі переговори для того, щоб завершити війну. Тому наша фракція абсолютно підтримує тезу президента про це”, — заявив представник ОПЗЖ Юрій Бойко.

  • Зеленський звітував перед Радою на тлі скандалу: кілька днів тому він заявив, що має інформацію про нібито підготовку на 1-2 грудня спроби держперевороту за участю «представників Росії» та бізнесмена Ріната Ахметова.