Президентські вибори в Україні широко висвітлює американська преса. Поки триває підрахунок результатів першого туру виборів президента України, експерти за кордоном коментують дані екзит-полів.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, ЗМІ, преса, виборів президентаЧитайте також: “Схильний до деспотизму”: Проросійська Олена Бондаренко написала розгромний пост про Зеленського

Отже, «У президентських виборах в Україні нічого не точно, окрім одного: Росія не переможе», — із таким заголовком вийшла стаття у виданні Los Angeles Times.

«Наступний президент збереже антиросійську позицію й продовжить дивитись на Захід, у бік певної євроінтеграції», — пише видання й детально пояснює американській аудиторії програми й обіцянки трьох найрейтинговіших кандидатів.

The New York Times присвятив подіям в Україні декілька матеріалів, а також слідкує за оновленнями новин під час голосування.

«Той факт, що Україна працює як справжня, хоч і не без проблем, демократія, постійно наголошується як чи не найважливіший аспект виборів. На відміну від непрозорих виборів в сусідніх Росії та Білорусі, виборці справді мають вибір, і результат невідомий», — йдеться у статті.

Між тим, «Кремль зображує вибори як фарс, а низькі рейтинги нинішнього президента називає свідченням того, що революція 2014 року була помилкою». Тож у статті розмірковують про те, чи могла Росія втрутитись у вибори через соцмережі, а також про можливі звинувачення у підкупі виборців.

The Washington Post у своїй статті «Президентські вибори в Україні почались на тлі звинувачень про підкуп» приділяє увагу обіцянкам кандидатів.

Крім того, видання пише, що «побоювання щодо легітимності виборів зросли в останні дні після того, як міністр внутрішніх справ заявив про «зливу» із сотень заяв, що прихильникики Порошенка й Тимошенко запропонували гроші в обмін на голоси».

Газета також підсумовує: «чимало політичних оглядачів назвали президентські вибори боєм між Порошенко й Коломойським».

Телеканал CNN опублікував авторську колонку колишнього речника ОБСЄ в Україні Майкла Боцюрківа. У ній він нагадує: «чимало виборців бачать голосування у неділю шансом обрати когось нового, хто зможе виконати обіцянку Євромайдану 2013-2014 років — викорінити корупцію зі щоденного життя. Вона набула такого ендемічного масштабу, що Transparency International поставила Україну майже на одну сходинку із Малі та Ліберією — на 120 місце зі 180 країн у рейтингу, основаному на рівні сприйняття корупції у громадському секторі».

«Але річ не лише у масштабі корупційних схем, — додає Боцюрків, — а й у відчайдушному відчутті безкарності для багатьох її винуватців. Тож […] принаймні 1,3 мільйони українців виїхали працювати за кордон у 2015-2017 роках».

І пояснює, чому, на його думку, Зеленський має високу підтримку виборців: за опитуванням «Gallup Poll у березні, лише 9% українців вірили своєму урядові». «Зібравши через краудсорсинг у соцмережах більшість своїх пропозицій, Зеленський зробив ключовою обіцянку позбавити президента, депутатів і суддів імунітету. Це безпомилковий шлях запалити виборців».

Нагадаємо, станом на 10.00 1 квітня за результатами опрацювання 60% протоколів, За даними ЦВК, Володимир Зеленський отримує 30,38%, Петро Порошенко – 16,38%, Юлія Тимошенко – 13,08%, Юрій Бойко – 11,58%, Анатолій Гриценко – 7,06%.