Кремль повторює у ставленні до Володимира Зеленського ту ж модель поведінки, яка була апробована з Петром Порошенком у 20015-2016 роках, коли Україна вперше підтримала «формулу Штайнмаєра» і коли Росія сподівалася домовитися з тодішнім главою українськох держави.

Після того ж, як той не пристав на висунуті Москвою принизливі умови, його було оголошено «партією війни».

Про це 5 жовтня 2019 року заявив відомий журналіст, публіцист та громадський діяч Віталій Портников в програмі «Суботній політклуб».

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, зеленський, Порошенко, Кремль, Донбас, формулу Штайнмаєра

Читайте такожВіталій Портников: Зеленський обманює себе і нас

Тому якщо Зеленський, як і тоді Порошенко, не пристане на російські умови, «почнеться загострення ситуації на Донбасі і примус Зеленського до миру», зазначив він.

«Велика частина електорату Зеленського, яка є проросійською або обивательською, від Зеленського відразу ж відвернеться. Значить, Зеленському залишиться звернутися обличчям до того електорату, який за нього не голосував, до електорату Порошенка, стати Порошенком вже повністю, говорити про армію, мову віру і війну, або втратити владу. Тут нічого не поробиш», — пояснив Портников.

Окрім того, наголосив журналіст, у тому випадку, якщо Зеленський зрештою відмовиться від капітуляції України, він має бути готовим до того, що Москва оголосить його таким, що потрапив «під вплив націоналістів і радикалів», і почне шукати на заміну йому «нового президента», який все одно теж з часом змушений буде піти тим самим шляхом.

Читайте такожЯкщо ЗСУ все-таки відведуть, то ми, добровольці, зайдемо на ці позиції, — нардеп Ігор Лапін

Портников переконаний, що політики повинні перестати казати неправду укранському народові й обіцяти їм «швидкий» мир з Росією, самі ж українці мають стати нацією тих, хто насамперед дбатиме про державу та її захист, зокрема ціною життя, а не про свою родину чи власний добробут.

Що ж стосується конфлікту на Донбасі, то, на думку Портников, його можна «заморозити» посиленням українського війська, спецслужб та розвідки.

Нагадаємо, сьогодні по всій Україні о 12:00 розпочнеться всенародне віче «Зупинемо капітуляцію!».